Простота догляду – одна з головних переваг такого матеріалу, як скло. Однак воно вимагає нехай і мінімального, але все ж таки уваги до себе. Про те, як правильно доглядати скляні конструкції, щоб вони прослужили максимально довго, читайте далі.

Правильний догляд продовжує термін експлуатації скляних предметів

Сухе чищення

Такий вид видалення забруднень найпростіший у виконанні. Для нього достатньо використовувати чисту суху ганчірку безворсову, краще з мікрофібри. Це особливо важливо, якщо на склі є піскоструминний малюнок. Так можна запобігти попаданню ворсинок та ниток на скляну поверхню. Щоб не залишати слідів від пальців, слід одягнути чисті рукавички з гуми.

При використанні ганчір’я з ворсом піскоструминний малюнок «притягне» на себе всі шерстинки

В ідеалі таке прибирання потрібно проводити щодня. Однак якщо у вас немає можливості робити це так часто, то допустимо виконувати її рідше.

Якщо ви чистите скляний предмет від снігу, не використовуйте скребки або інші жорсткі інструменти. Найкраще скористатися щітками з дуже м’якими щетинками.

Вологе прибирання

Це чищення необхідне раз на тиждень і при кожному сильному забрудненні. Якщо ви хочете застосовувати спеціальні засоби для чищення, не збудьте захистити свої руки.

Краще мити прохолодною або теплою водою (20 – 60 °С). Звичайно, сучасним матеріалам зі скла високі температури навряд чи зашкодять, проте не варто постійно піддавати їх такому впливу.

При використанні спеціальних рідин для миття скла зверніть увагу, щоб їх рівень pH не перевищував 7. Крім того, не застосовуйте порошкоподібні засоби, їх частинки можуть подряпати поверхню.

Якщо скляна конструкція знаходиться поза приміщенням (огорожі, альтанки, засклені фасади, двері, зовнішні сторони вікон, козирки над входом), то, виконуючи чищення взимку (при температурі нижче 0 °С), рекомендується додавати в розчин трохи спирту, який перешкоджає заледеніння води .

Після цього обов’язково змийте залишки чистячих речовин, а потім видаліть вологу сухою ганчірочкою. Це необхідно, щоб вогкість не затримувалася в елементах кріплення або декору, які можуть бути схильні до корозії або руйнування від сильної вологості.

Полірування

Для рятування від розлучень після миття можна використовувати різні поліролі. З ними ви зробите поверхню гладкішою і блискучою і, крім того, захистите від виникнення нових забруднень. Вони здатні усунути навіть невеликі дефекти скла, наприклад, подряпини.

Ще одним способом видалення рис є спеціальний шліфувальний диск для скла (купити його можна в меблевих або господарських магазинах). Він встановлюється в дриль замість свердла. Їм роблять шліфування на найменшій швидкості.

Інші правила експлуатації

• Якщо скляний предмет інтер’єру включає включення з інших матеріалів (деревини, металу, цегли), використовуйте різні види догляду за кожним з них.

• Скло, виготовлене за останніми технологіями, особливо загартовані та триплексні види, не бояться механічних пошкоджень. Однак елементарної обережності слід дотримуватися.

• Встановіть спеціальні м’які насадки для меблевих ніжок, якщо у вас скляна підлога.

По підлоговому покриттю зі скла не слід ходити на підборах. Такі заходи потрібні не тільки, щоб запобігти пошкодженню матеріалу, але й для вашої безпеки, адже він дуже слизький (якщо це не матовий варіант). • Для дзеркал краще використовувати засоби, що містять нашатирний спирт.